Sveša e-pasta izmantošana ir nelikumīga darbība ar fiziskās personas datiem

J
jautā:
02. decembrī, 2019
Uldis

Labdien! Sakiet, lūdzu, ja es cita e-pastā ieeju kā īpašnieks, tad skaitās, ka es to “uzlauzu”? Pieķēru savu sievieti krāpšanā. Viņa bija pierakstījusi sava drauga e-pastu un paroli.

A
atbild:
14. janvārī, 2020
Signe Krūzkopa
LV portāls

Atbilstoši likumdošanai Jūsu gadījumā konstatētā fakta izvērtēšana kriminālprocesa ierosināšanai varētu notikt pēc Krimināllikuma 144. panta “Korespondences un elektronisko sakaru tīkliem pārraidāmās informācijas noslēpuma pārkāpšana” un 145. panta “Nelikumīgas darbības ar fiziskās personas datiem”, kā arī saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 204.7 pantu “Nelikumīgas darbības ar fiziskās personas datiem” par nelikumīgām darbībām ar fiziskās personas datiem, tas ir, par jebkurām nelikumīgām darbībām ar fiziskās personas datiem, ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, sakārtošanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, izpaušanu, bloķēšanu vai dzēšanu.

Respektīvi, Jūsu aprakstīto darbību nevarētu definēt kā e-pasta uzlaušanu, bet gan kā nelikumīgu darbību ar fiziskās personas datiem.