Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Vai jāmaksā vairāk, ja ūdens temperatūru paaugstina virs 55 grādiem

J
jautā:
08. novembrī, 2019
Maiga

Vai var mainīt maksu, ja ūdens temperatūru paaugstina virs 55 grādiem? Līdz šim ūdens temperatūra bija zem 55 grādiem. Pēc ūdens temperatūras paaugstināšanas cēlās arī maksa par ūdeni.

A
atbild:
12. novembrī, 2019
Inese Helmane
LV portāls
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Artūrs Lielgalvis, zvērināts advokāts

Ministru kabineta noteikumu Nr. 906 “Dzīvojamās mājas sanitārās apkopes noteikumi” 17. punkts noteic, ka dzīvojamās mājas pārvaldītājam ir pienākums pastāvīgi nodrošināt karstā ūdens temperatūru izejā no siltummaiņa: ne zemāku par +55o C. Tātad ir jāpiegādā karstais ūdens, kura temperatūra izejā no siltummaiņa ir ne zemāka par +55o C.

Taču karstā ūdens izmaksas var mainīties atkarībā no izmaksām, kas nepieciešamas, lai nodrošinātu noteikto ūdens temperatūru.