TĒMA: Mājoklis

Kā veic ūdens patēriņa pārrēķinu

J
jautā:
05. novembrī, 2019
Aivars

Ministru kabineta noteikumu Nr. 1013 19. punktā ir noteikts: “Ja veidojas starpība starp mājas kopējā ūdens skaitītāja rādījumu un dzīvokļu īpašumos ar skaitītājiem noteikto ūdens patēriņu, ieskaitot arī avārijās un remontā nopludināto ūdens daudzumu, tiek veikts ūdens patēriņa pārrēķins. Dzīvokļa īpašnieks ūdens patēriņa starpību sedz atbilstoši atsevišķo īpašumu skaitam.” Vai apsaimniekotājs var prasīt apmaksāt arī kanalizācijas pakalpojumu par pārrēķināto ūdeni?

A
atbild:
06. novembrī, 2019
Inese Helmane
LV portāls

Ministru kabineta noteikumi Nr. 1013 “Kārtība, kādā dzīvokļa īpašnieks daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā norēķinās par pakalpojumiem, kas saistīti ar dzīvokļa īpašuma lietošanu” nosaka kārtību, kādā tiek veikta samaksa par daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas uzturēšanai nepieciešamajiem siltumenerģijas, ūdensapgādes, kanalizācijas, asenizācijas, sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumiem, ja pakalpojumi tiek sniegti ar valsts dzīvojamās mājas valdītāja vai pašvaldības starpniecību. Tātad ūdens patēriņa pārrēķins tiek veikts par visu patērēto ūdeni.