E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 18449
Lasīšanai: 2 minūtes
TĒMA: Mājoklis
1
1
1
1

Namīpašuma uzturēšana ir dzīvokļu īpašnieku pienākums

J
jautā:
05. novembrī, 2019
Anna

Dzīvojamai mājai, kurā dzīvoju, ne reizi nav mainīts jumta segums. Jumts ir no azbesta, kas ir caurs, šī iemesla dēļ dzīvoklī remonts ir sabojāts. Apsaimniekotājs piedāvā ņemt kredītu visai mājai vai arī palielināt ikmēneša pieprasīto remonta summu. Lai to izdarītu, ir jāsavāc vairāk nekā 50% parakstu no kaimiņiem: protams, ka neviens maksāt nevēlas. Savukārt es nevēlos katru reizi pārtaisīt remontu un regulāri risināt apdrošināšanai nepieciešamās operācijas. Vai kāds likums noteic, ka apsaimniekotājam ir jāmaina jumts, ņemot vērā, ka tas ir nokalpojis vairāk nekā 60 gadus un ir no azbesta? Diemžēl likums par azbesta jumtu maiņu ir atcelts, bet tajā laika posmā, kad tas bija aktīvs, apsaimniekotājs neko neizdarīja. Vai ir iespēja ar likuma palīdzību likt nomainīt jumta segumu?

A
atbild:
07. novembrī, 2019
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Artūrs Lielgalvis, zvērināts advokāts

Namīpašuma uzturēšanai nepieciešamā finansējuma nodrošināšana ir dzīvokļu īpašnieku pienākums, tāpat viņu pienākums ir nodrošināt finansējumu remontdarbu veikšanai. Namīpašuma apsaimniekotājs pilda mājas uzturēšanas un remonta funkcijas tiktāl, ciktāl to noteikuši dzīvokļa īpašnieki. Apsaimniekotājam nav pienākuma par saviem līdzekļiem veikt remontdarbus. Dzīvokļa īpašuma likuma 10. panta 1. daļas 2. punkts nosaka pienākumu segt dzīvojamās mājas pārvaldīšanas izdevumus 13. panta noteiktajā kārtībā. Savukārt šī likuma 13. pants noteic, ka dzīvokļa īpašnieka pienākums ir atbilstoši savām domājamām daļām segt gan ar mājas pārvaldīšanu, gan ar uzturēšanu (remontiem) saistītos izdevumus.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU