Kā izprasīt pierādījumus

J
jautā:
16. oktobrī, 2019
Jolants

Labdien! Uz kādu likuma pantu man prasījumā tiesai atsaukties, ja es vēlos saņemt autoservisa vēstures dokumentus par savu auto, kurš pirkts pie dīlera salonā un kuram joprojām ir garantija? Rakstiski un miera ceļā viņi man to neizsniedz, jo negrib veikt garantijas remontu vai mainīt auto pret līdzvērtīgu, tāpēc ka par auto ir sūdzības.

A
atbild:
25. oktobrī, 2019

Ceļot prasību tiesā, katrai pusei ir jāpierāda tie apstākļi, uz kuriem tā pamato savus prasījumus.

Jūsu gadījumā būtu piemērojamas Civilprocesa likuma normas, t. i., 93. panta 2. daļa:

(1) Katrai pusei jāpierāda fakti, uz kuriem tā pamato savus prasījumus vai iebildumus. Prasītājam jāpierāda savu prasījumu pamatotība. Atbildētājam jāpierāda savu iebildumu pamatotība.

(2) Pierādījumus iesniedz puses un citi lietas dalībnieki. Ja pusēm vai citiem lietas dalībniekiem nav iespējams iesniegt pierādījumus, pēc viņu motivēta lūguma tos izprasa tiesa.

Tādējādi Jums prasības pieteikumā ir jāpamato, iesniedzot attiecīgus pierādījumus, kādēļ Jūs nevarat patstāvīgi iegūt minētos pierādījumus (otra puse tos nesniedz), un pierādījumus tam, ka tos esat mēģinājis izprasīt, kā arī attiecīgo pierādījumu ietekmi uz Jūsu lietu (t. i., kādus apstākļus Jūs cenšaties pierādīt ar minētajiem pierādījumiem).