Tiesības atgriezties darbā pirmsskolas grupā, kurā strādāts iepriekš

J
jautā:
05. oktobrī, 2019
Skolotāja

Labdien! Strādāju par pirmsskolas izglītības skolotāju: šobrīd esmu bērnu kopšanas atvaļinājumā, bet drīz man jāatgriežas darbā. Pārrunās vadītāja ieminējās, ka grib, lai es strādātu citā grupā (tas ir, citā vidē), bet es neesmu ar mieru, jo esmu nevis aizgājusi prom, bet gan devusies dekrētā. Mani aizvieto cits cilvēks, un es brīdināju, ka atgriezīšos šajā darbavietā. Es uzskatu, ka citā vidē (citā grupā) skolotājam netiek nodrošināta līdzvērtīga vide, jo, strādājot vairāk par 10 gadiem vienā vietā, tiek izveidota sava materiālu bāze, kas attiecas uz mācību procesu (spēles, didaktiskais materiāls utt.), kopā ar vecākiem veidoju arī labiekārtošanas darbus savā grupā (taisījām remontu). Es gribu atgriezties pie bērniem, ar kuriem pavadīju kopā divus gadus. Uzskatu, ka citā vidē viss ir jāsāk no jauna (un tā arī notiek), bet es biju bērnu kopšanas atvaļinājumā un plānoju atgriezties un vadība to zināja. Vai Jūs varat sniegt kādu informāciju par šo situāciju? Paldies!

A
atbild:
28. oktobrī, 2019
Izglītības un zinātnes ministrija
Inta Bērziņa, Komunikācijas nodaļas vecākā konsultante

Saskaņā ar Darba likuma 156. panta ceturto daļu darbiniekam,  kurš izmanto bērna kopšanas atvaļinājumu, tiek saglabāts iepriekšējais darbs. Līdz ar to Jums ir tiesības atgriezties darbā pirmsskolas grupā, kurā strādājāt iepriekš.