Lasīšanai: 1 minūte

Vai klīniskā psihologa darba organizāciju reglamentē tiesību akti

J
jautā:
03. oktobrī, 2019
Santa

Strādāju sociālajā dienestā par klīnisko psihologu. Darba devējs vērtē manu darbu tikai pēc klientu skaita. Cik stundu man ir jākonsultē klienti, un cik stundu man ir jāgatavo dokumentācija?

A
atbild:
05. novembrī, 2019
Izglītības kvalitātes valsts dienests
Jana Veinberga, vecākā eksperte

Pašlaik nav izveidots atsevišķs psihologu darba normatīvais regulējums (likums) vai vadlīnijas par konsultāciju stundu skaitu vai atšķirīgu darba slodzi. Ja ar darba devēju nav citas vienošanās, Darba likumā noteiktais normālais darba laiks ir 40 stundas nedēļā. Savukārt darba saturs un apjoms jānosaka darba devējam (amata aprakstā, darba līgumā u. c.), arī ņemot vērā Psihologu likumā un profesiju klasifikatorā noteiktos psihologa pienākumus.

Papildu informācija sniegta e-konsultācijā par klīniskā psihologa atalgojumu.