Lasīšanai: 1 minūte

Tiesas nolēmuma piespiedu izpilde

J
jautā:
03. oktobrī, 2019
Jānis

Kur vērsties, ja netiek pildīts tiesas spriedums daļā, kas nav attiecināma uz naudu vai mantu?

A
atbild:
10. oktobrī, 2019

Saskaņā ar Tiesu izpildītāju likuma 2. pantu zvērināti tiesu izpildītāji veic tiesu un citu institūciju nolēmumu izpildi, kā arī citas likumā noteiktās darbības.

Tādējādi, ja tiesas nolēmums nav izpildīts tiesas noteiktajā termiņā pēc tā spēkā stāšanās, Jums ir tiesības vērsties tiesā, kas taisījusi spriedumu, ar lūgumu par izpildu raksta izsniegšanu.

Izpildu raksts iesniedzams zvērinātam tiesu izpildītajam (pēc piekritības – Civilprocesa likuma 549. panta izpratnē).

Tiesu izpildītājs, kam piekritīga attiecīgā tiesas nolēmuma piespiedu izpilde, ir atrodams Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju mājaslapā.

Pēc tiesas nolēmuma pieņemšanas piespiedu izpildei tiesu izpildītājs saskaņā ar Civilprocesa likuma 557. pantu piemēro likumā paredzētos piespiedu izpildes līdzekļus.

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā Jūs varat vērsties Tiesu administrācijā.