Lūdzu, paskaidrojiet jēdzienus “uzņēmējdarbība” un “uzņēmējdarbības forma”.
Uzņēmējdarbība ir fiziskas vai juridiskas personas saimnieciskā darbība, kas saistīta ar kapitāla ieguldīšanu un vērsta uz preču ražošanu, realizāciju, dažādu darbu izpildi, pakalpojumu sniegšanu, tirdzniecību u. c. Uzņēmējdarbības tiešais nolūks var nebūt peļņas gūšana.
Praksē jēdzienu “uzņēmējdarbība” mēdz lietot vārda “komercdarbība” vietā, analoģiski vārda “komersants” vietā tiek lietots jēdziens “uzņēmums”. Jāatzīst, ka saskaņā ar Komerclikumu komercdarbība ir uzskatāma par vienu no uzņēmējdarbības veidiem, tā ir atklāta saimnieciskā darbība, kuru savā vārdā peļņas gūšanas nolūkā veic komersants. Savukārt komersants Komerclikuma izpratnē ir komercreģistrā ierakstīts individuālais komersants, personālsabiedrība un kapitālsabiedrība.
Savukārt ar “uzņēmējdarbības formu” visbiežāk praksē saprot saimniecības darbības veidu pēc pamatkapitāla apjoma, atbildības un peļņas sadales formām, piemēram, kapitālsabiedrību (akciju sabiedrība (AS), sabiedrība ar ierobežotu atbildību (SIA)), pilnsabiedrību, komandītsabiedrību, kooperatīvo sabiedrību, zemnieka vai zvejnieka saimniecību u. tml.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!