E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 18120
Lasīšanai: 2 minūtes

Laulāto mantiskās attiecības

J
jautā:
20. septembrī, 2019
Severīns Lukss

Labdien! Ja hipotekārais kredīts mājas iegādei tiek noformēts uz vienas personas vārda pirms laulībām, vai apprecoties māja kļūst par kopīpašumu (ja kredīts tiek nomaksāts, jau esot laulībā)? Paldies!

A
atbild:
24. septembrī, 2019

Saskaņā ar Civillikuma 994. pantu, par nekustama īpašuma īpašnieku atzīstams tikai tas, kas par tādu ierakstīts zemesgrāmatā. Savukārt uz laulāto mantisko attiecību būtību attiecināms Civillikuma 89. pants: katrs laulātais patur mantu, kas piederējusi viņam pirms laulības, tāpat arī to mantu, ko viņš iegūst laulības laikā kā atsevišķu mantu.

Viss, ko laulības laikā laulātie iegūst kopīgi vai viens no viņiem, bet ar abu laulāto līdzekļiem vai ar otra laulātā darbības palīdzību, ir abu laulāto kopīga manta; šaubu gadījumā jāpieņem, ka šī manta pieder abiem līdzīgās daļās.

Ja kādas vienam laulātajam piederošas mantiskas vērtības laulības laikā atvieto ar citām, pēdējās ir šā laulātā manta.

Savukārt atsevišķās mantas jēdziens ir ietverts Civillikuma 91. pantā, t. i., tas, ka zināma manta ir atsevišķa, jāpierāda tam laulātajam, kas to apgalvo. Tas, ka nekustamais īpašums ir viena laulātā atsevišķa manta, ierakstāms zemesgrāmatā.

Tādējādi pirms laulības noslēgšanas iegādātā manta ir tās personas īpašums, uz kuras vārda tā ir reģistrēta zemesgrāmatā, un minētais īpašums nekļūst par laulāto kopīpašumu ar laulības noslēgšanas brīdi (ja vien laulātie nav noslēguši attiecīgu vienošanos “par visas laulāto mantas kopību”).

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 1 jautājumu. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU