Pamatdarbs un papildu darbs

J
jautā:
09. septembrī, 2019
Raitis

Labdien! Vai dienesta viesnīcas dežurantam vai ēkas uzraugam nav jāpiemaksā papildus par darbu ar kases aparātu vai stingrās uzskaites kvīšu lietošanu? Darbavietā tiek piedāvāti dažādi telpu īres pakalpojumi, par kuriem tiek izsniegta vai nu kvīts, vai kases aparāta čeks. Maksu pieņem ēkas uzraugs.

A
atbild:
12. septembrī, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ikviens darbinieks pie darba devēja tiek nolīgts, noslēdzot darba līgumu konkrētu darba pienākumu izpildei.

Darbiniekam noteiktos darba pienākumus parasti ietver darba līgumā un/ vai amata aprakstā. Par līgumā noteikto pienākumu izpildi darba devējs maksā nolīgto atalgojumu.

Tādēļ primāri konkrētajam darbiniekam, kas noformē kvītis vai čekus, ir jāieskatās savā darba līgumā un jāpārliecinās, vai darba pienākumos ietilpst kases aparāta apkalpošana un apmaksas dokumentu izsniegšana.

Ja tas nav noteikts, tad darbinieks var vērsties pie darba devēja un informēt, ka veic papildu darbu, kas nav noteikts viņa darba līgumā.

Papildu darba regulējums ir noteikts Darba likuma 65. pantā. Tas paredz, ka par papildu darbu, kas tiek veikts līdztekus pamatdarbam, darbiniekam ir tiesības saņemt atbilstošu piemaksu. Piemaksas apmēru nosaka darba koplīgumā vai darba līgumā.