Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Dāvinājumu no tuviem radiniekiem ar nodokli neapliek

J
jautā:
05. septembrī, 2019
Brigita

Labdien! Mamma vēlas man uzdāvināt vairāk nekā 3000 eiro, es vēlos šo summu ieskaitīt savā bankas kontā. Vai man vajag deklarēt šo naudu un ziņot par to Valsts ieņēmumu dienestam? Arī brālis man vēlas uzdāvināt ap 1000 eiro. Kā man jārīkojas, lai tas būtu likumīgi? Paldies!

A
atbild:
20. septembrī, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Dāvinājums no vecākiem un brāļiem un māsām nav ar nodokli apliekams ienākums. Dāvinājums nav arī jādeklarē, ja tas ir mazāks par 10 000 eiro gadā.