Tiesībām uz bezdarbnieka pabalstu ir svarīgs apdrošināšanas stāžs

J
jautā:
05. septembrī, 2019
Lāsma

Labdien! Vēlos precizēt par bezdarbnieku statusa piešķiršanu – sociālajām iemaksām ir jābūt veiktām vismaz 12 mēnešus pēdējo 16 mēnešu periodā. Vai tas attiecas arī uz situācijām, kad darbavietas ir mainītas? Piemēram, izbeidzu darba attiecības ar iepriekšējo darba devēju 2019. gada jūnijā, bet jau 2019. gada maijā sāku strādāt citā darbavietā. Sanāk, ka nepārtraukti esmu strādājusi 6 gadus bez pārtraukuma, bet pie diviem darba devējiem. Vai šādā situācijā tiks piešķirts bezdarbnieka pabalsts? Paldies!

A
atbild:
16. septembrī, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Tiesības saņemt bezdarbnieka pabalstu ir tad, ja:

  • piešķirts bezdarbnieka statuss;
  • kopējais apdrošināšanas (darba) stāžs ir ne mazāks par vienu gadu;
  • ir veiktas vai bija jāveic obligātās sociālās apdrošināšanas iemaksas bezdarba gadījumam Latvijā ne mazāk kā 12 mēnešus pēdējo 16 mēnešu periodā pirms bezdarbnieka statusa iegūšanas dienas.

Tātad – ir jābūt izpildītiem visiem trim kritērijiem. Likums “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam” nosaka apdrošināšanas stāža minimālo ilgumu, lai būtu tiesības uz bezdarbnieka pabalstu, bet neierobežo darba devēju (darba vietu) skaitu. No Jūsu situācijas izklāsta izriet, ka varēsiet saņemt pabalstu, ja zaudēsiet darbu.