Izglītības prasības sociālajam darbiniekam

J
jautā:
02. septembrī, 2019
L.D.

Studēju sociālo darbu 3. kursā (bakalaura programmā). Vai likums man atļauj strādāt valsts iestādē par sociālo darbinieku?

A
atbild:
16. septembrī, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā šī specifiskā izglītība ir obligāta prasība tiem, kuri veic sociālo darbu pašvaldībās un jebkurā sociālajā institūcijā, kas sniedz sociālos pakalpojumus un sociālo palīdzību.

Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma 41. pants nosaka: tiesības veikt sociālo darbu ir personām, kas ieguvušas otrā līmeņa profesionālo augstāko vai akadēmisko izglītību sociālajā darbā vai karitatīvajā sociālajā darbā.

Likumā noteikts, ka sociālā darba speciālists ir persona, kurai ir šajā likumā noteiktā izglītība un kura veic sociālā darbinieka, karitatīvā sociālā darbinieka, sociālā aprūpētāja, sociālā rehabilitētāja vai sociālās palīdzības organizatora profesionālos pienākumus.

Varat konkrētās iestādes vadītāju lūgt paskaidrot, kādas ir izglītības prasības veicamajam darbam.