Lasīšanai: 1 minūte

Vai pedagogu algas palielinās līdz 750 eiro

J
jautā:
01. septembrī, 2019
Linda

Labdien! Vai tiešām no šī gada 1. septembra vispārējās izglītības, pirmsskolas izglītības, profesionālās izglītības, interešu izglītības un profesionālās ievirzes izglītības pedagogu zemākā mēnešalga tiek palielināta no 710 līdz 750 eiro par likmi jeb 30 stundu darba nedēļu? To paredz 2019. gada 18. jūnijā valdības apstiprinātie grozījumi Pedagogu darba samaksas noteikumos.

A
atbild:
04. septembrī, 2019

Jā, pedagogu zemākā mēnešalga par likmi no šā gada 1. septembra tiek palielināta no līdzšinējiem 710 eiro uz 750 eiro. Finansējums, lai nodrošinātu atalgojumu minētajā apmērā, ir paredzēts šī gada četriem mēnešiem: no septembra līdz decembrim. Jautājums par iepriekš minētā atalgojuma nodrošināšanu šajā apmērā līdz 2020. gada 1. septembrim, kad saskaņā ar pedagogu darba samaksas pieauguma grafiku paredzēts nākamais palielinājums (līdz 790 eiro par likmi), tiks skatīts valsts budžeta likumprojekta sagatavošanas procesā.