Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

VID reģistrēts pašnodarbinātais var nodarbināt piecus darbiniekus

J
jautā:
08. augustā, 2019
Edgars

Cik cilvēku var algot pašnodarbināta persona?

A
atbild:
13. augustā, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Komerclikumā noteikts, ka fiziskajai personai, kas veic saimniecisko darbību, ir pienākums pieteikt sevi ierakstīšanai komercreģistrā kā individuālo komersantu, ja:

1) gada apgrozījums no šīs darbības pārsniedz 28 500 eiro;

2) tā savas saimnieciskās darbības veikšanai vienlaikus nodarbina vairāk nekā piecus darbiniekus.

Tātad fiziskai personai, kas reģistrējusies VID kā saimnieciskās darbības veicēja, ir jāņem vērā šie kritēriji. No prasības reģistrēties kā individuālajam komersantam izriet, ka pašnodarbinātais savas saimnieciskās darbības veikšanai var algot līdz pieciem darbiniekiem.

Fiziskās personas tiek reģistrētas pašnodarbinātā statusā vienlaikus ar saimnieciskās darbības reģistrēšanu.

Individuālos komersantus reģistrē Uzņēmumu reģistrs.

Fiziskā persona, pieņemot darbā darbinieku, kļūst par darba devēju. Darba tiesiskās attiecības regulē Darba likums.