Uzņēmuma līgums, ja noslēgts darba līgums

J
jautā:
05. augustā, 2019
Vineta

Labdien! Vai es varu pašvaldības iestādē strādāt pusslodzi uz darba līguma pamata un arī slēgt uzņēmuma līgumu?

A
atbild:
13. augustā, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Uzņēmuma jeb pakalpojuma līgums ir vienošanās starp pusēm par konkrēta darba/pakalpojuma izpildi. Šāds līgums parasti ir ierobežots laikā un tiek noslēgts ar izpildītāju, kas to apņemas veikt. Pēc uzdotā darba paveikšanas tiek sastādīts pieņemšanas un nodošanas akts un izpildītājs saņem par paveikto līgumā nolīgto samaksu. Uzņēmuma līgums neparedz citas garantijas, piemēram, tiesības uz atvaļinājumu.

Darba devējs var slēgt uzņēmuma jeb pakalpojuma līgumu arī ar savu darbinieku, uzdodot veikt darbu, kas nav tieši saistīts ar darbiniekam darba līgumā nolīgtajiem darba pienākumiem.

Ja darba devējs par konkrētu ar tiešo amata pienākumu izpildi nesaistītu darbu ir gatavs slēgt ar Jums uzņēmuma līgumu un Jūs tam piekrītat, tad šāda darījuma slēgšanai nav juridisku šķēršļu.