Lasīšanai: 1 minūte

Nomu maksā proporcionāli dzīvoklim piekrītošajām domājamām daļām no zemes gabala

J
jautā:
01. augustā, 2019
Guna

Labdien! Zeme, uz kuras atrodas daudzdzīvokļu māja, pieder citam īpašniekam. Man pieder 0,16 domājamās daļas no daudzdzīvokļu mājas. Māja ir neliela (141,49 m²), bet tai pieguļošā teritorija – 1669 m². Vai likums paredz, ka man īre ir jāmaksā par 0,16 daļu no mājai pieguļošās teritorijas?

A
atbild:
09. augustā, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Dzīvokļa īpašuma likuma 10. panta 5. punkts paredz dzīvokļu īpašnieku pienākumu maksāt nomas maksu par zemes lietošanu, ja dzīvojamā māja atrodas uz citai personai piederošas zemes.

Par dzīvojamai mājai piesaistīto zemi nomas maksu katrs dzīvokļa īpašnieks maksā proporcionāli dzīvoklim piekrītošajām domājamām daļām no daudzdzīvokļu mājai piesaistītā zemes gabala.