Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Ja kaimiņa logs nodara bojājumus dzīvoklim

J
jautā:
22. jūlijā, 2019
Edgars

Dzīvoju kopīpašumā – trīsstāvu mājas otrajā stāvā. Kaimiņam ir koka logi, kuri ir avārijas stāvoklī. Viņš atsakās tos mainīt. Līdz ar to manā dzīvoklī tek ūdens. Cik noprotu, par apsaimniekošanas naudu logus neremontēs un nemainīs, jo visi jau to dara par savu naudu. Piedāvāju, ka sataisīšu no iekšpuses, bet neļauj. Apdrošinātāji arī nevar palīdzēt.

A
atbild:
23. jūlijā, 2019
Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācija
Ģirts Beikmanis, valdes priekšsēdētājs

Situācija ir diezgan sarežģīta: cik var noprast no rakstītā, bojātā loga īpašnieks nelaiž savā dzīvoklī. Ja kaimiņš nelaiž labot logu un bojātais logs nodara kaitējumu citam dzīvoklim, tad vienīgais veids, kā novērst dzīvokļa tālāku bojāšanu, ir vērsties tiesā pret šo kaimiņu ar prasību, lai nodrošina piekļuvi remonta darbu veikšanai.