Attiecīgās valsts aktuālo tiesisko regulējumu var noskaidrot vēstniecībā

J
jautā:
12. jūlijā, 2019
Karina

Vai, dodoties uz Baltkrieviju ar auto, kas ir reģistrēts uz citas personas vārda, pilnvaru nepieciešams tulkot arī krievu valodā? Vai pietiek tikai ar pilnvaru latviešu valodā?

A
atbild:
13. augustā, 2019
Linda Balode
LV portāls

Ceļojot no Latvijas uz Baltkrieviju, ir nepieciešama transportlīdzekļa īpašnieka pilnvara. Visticamāk, pilnvarai būs nepieciešams arī tulkojums tās valsts valodā, uz kuru dodaties.

Ja ārvalstīs plānots lietot transportlīdzekli, kurš reģistrēts uz citas personas vārda, iesakām pirms brauciena attiecīgās valsts vēstniecībā noskaidrot aktuālo tiesisko regulējumu. Proti, visprecīzāko informāciju Jūs varat uzzināt Baltkrievijas vēstniecībā Latvijā.

Baltkrievijas vēstniecības Latvijā kontaktinformācija:

  • adrese: Jēzusbaznīcas iela 12, Rīga, LV-1050, Latvija;
  • telefona numurs: (+371) 672 225 60; (+371) 673 225 50 (Konsulārā nodaļa); (+371) 672 045 15 (Komercnodaļa); (+371) 672 253 91 (Politiskā nodaļa); (+371) 673 253 21 (diennakts tālrunis neatliekamos gadījumos);
  • e-pasta adrese: latvia@mfa.gov.by;
  • mājaslapa: latvia.mfa.gov.by;
  • darba laiks: 09.00–13.00, 14.00–18.00 (pirmdiena–piektdiena).

Vienlaikus Ārlietu ministrijas mājaslapā norādīts, ka transportlīdzekļiem personīgai lietošanai, kas tiek ievesti Baltkrievijā uz terminētu laiku, nepieciešams noformēt arī muitas deklarāciju.

Baltkrievijas Republikas Valsts muitas komitejas mājaslapā pieejama detalizēta informācija par transportlīdzekļu pagaidu ievešanas kārtību, pagaidu ievešanas termiņa pagarināšanu, kā arī par deklarācijas noslēgšanu. Turklāt atbilstoši Vienošanās prasībām par transportlīdzekli, kam noformēta pagaidu ievešana, minēto transportlīdzekli Baltkrievijas Republikas muitas teritorijā drīkst izmantot tikai persona, kas noformējusi tā ievešanu.