Žogs gar ielu nedrīkst būt augstāks par 1,8 metriem

J
jautā:
04. jūnijā, 2019
Žanete

Cik augsts drīkst būt žogs apkārt privātmājai Rīgā (Bieriņos)? Paldies!

A
atbild:
10. jūnijā, 2019
Mudīte Luksa
LV portāls

Žogs ir neklasificēta būve, kuras uzstādīšanai nav vajadzīga būvatļauja, bet būvvaldē jāiesniedz paskaidrojuma raksts vai apliecinājuma karte par projektu.

Šāda kārtība ir noteikta  MK noteikumu Nr. 500 “Vispārīgie būvnoteikumi” 70. punktā. Kādam tieši ir jābūt žogam, cik augsts tas drīkst būt, parasti ir noteikts vietējās pašvaldības saistošajos noteikumos par teritorijas apbūvi.

Rīgas domes teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumos par žogu izveidi Rīgā ir šāds regulējums:

“355. Žoga arhitektūra:

355.1. žogu veido un tā krāsojumu stilistiski saskaņo ar ēku un blakus esošo zemes vienību žogu, ievērojot vienotu žogu augstumu kvartāla robežās;

355.2. žoga krāsošanai izmanto pret laika apstākļu ietekmi un mehāniskiem bojājumiem izturīgu krāsu. Dabisko akmeni, keramiku un cēlapmetumu žogā nekrāso;

355.3. žogs gar ielu nav augstāks par 1,8 m un tā caurredzamība ir vismaz 30%, ja normatīvajos aktos nav noteiktas citas prasības un ja šis žogs nav prettrokšņa ekrāns;

355.4. aizliegta dzeloņdrāšu izmantošana žogos, izņemot, ja to paredz normatīvie akti.

356. Žoga krāsošanu veic saskaņā ar būvvaldē akceptētu krāsu pasi.”