Tiesības uz maternitātes pabalstu un bērna piedzimšanas pabalstu

J
jautā:
08. maijā, 2019
Linda

Labdien! Gribēju uzzināt, vai man pienākas pēcdzemdību maternitātes pabalsts un bērna piedzimšanas pabalsts, ja dzemdēju Zviedrijā, taču esmu strādājošā Latvijā un pašlaik esmu dekrētā, ārzemēs pie vīra?

A
atbild:
15. maijā, 2019
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Anita Jakseboga, Pabalstu metodiskās vadības daļas vecākā eksperte
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Rasma Kalniņa, Pabalstu metodiskās vadības daļas vecākā eksperte

Ja Jūs esat sociāli apdrošināta Latvijā un Jums bija tiesības uz maternitātes pabalstu par grūtniecības atvaļinājuma laiku, tad Jums ir tiesības arī uz maternitātes pabalstu par dzemdību atvaļinājuma laiku neatkarīgi no tā, kurā valstī bērns dzimis.

Saskaņā ar Valsts sociālo pabalstu likuma 4. panta pirmo un trešo daļu tiesības uz bērna piedzimšanas pabalstu ir tiem Latvijas pilsoņiem, nepilsoņiem, ārvalstniekiem un bezvalstniekiem, kuriem piešķirts personas kods, kuru bērniem piešķirts personas kods un kuri pastāvīgi dzīvo Latvijas teritorijā.

Par personas pastāvīgās dzīvesvietas valsti ir uzskatāma dalībvalsts, kurā tā dzīvo pastāvīgi un kurā atrodas arī viņas parastais interešu centrs. Līdz ar to, ja Jūsu pastāvīgā dzīvesvieta un interešu centrs atrodas Latvijā un Jūsu nodoms ir saistīts ar pastāvīgu dzīvošanu Latvijā, tad Jums būs tiesības uz bērna piedzimšanas pabalsta saņemšanu.