Slimības lapas B apmaksa bezdarbniekam

J
jautā:
17. aprīlī, 2019
Kārlis

Vai bezdarbniekam ir tiesības pretendēt uz B lapas slimības pabalstu īsi pēc darba attiecību izbeigšanas un bezdarbnieka statusa un pabalsta iegūšanas? Situācija: tiek izbeigtas darba attiecības 2019. gada 25. martā, 28. martā iegūts bezdarbnieka statuss un pabalsts, 30. martā tiek gūta trauma, atvērta slimības lapa A, kuru ar slimības 11. dienu nomaina B lapa.

A
atbild:
30. aprīlī, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Jūsu aprakstītā situācija liecina, ka darbnespēja ir iestājusies laikā, kad esat bezdarbnieka statusā.

Likuma “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu” normas paredz, ka slimības pabalstu piešķir darba ņēmējam, pašnodarbinātajam, kas veic sociālās iemaksas, bērna vecākam, ja tas slimības dēļ neierodas darbā un tādējādi zaudē algotā darbā gūstamos ienākumus.

Bezdarbniekam šajā laikā tiesības uz slimības lapas B apmaksu līdz 30 dienām ir tikai tad, ja darbnespēja ir iestājusies vēl darba attiecību laikā un turpinās, izmantojot bezdarbnieka statusu.

Vairāk informācijas par slimības lapu B uzziniet infografikā Kas jāzina par slimības lapu B.