TĒMA: Nodokļi

Pašnodarbinātais var paralēli strādāt algotu darbu

J
jautā:
07. aprīlī, 2019
Lāsma

Labdien! Vēlējos uzzināt, vai ir iespējams reģistrēties kā pašnodarbinātai ar domu būt stādu audzētājai puķkopībā un realizēt savu produkciju, vai obligāti jāreģistrējas kā zemnieka saimniecībai vai SIA? Vai arī pašnodarbinātais riskē ar savu personīgo mantu kā IK? Vai pašnodarbinātais vienlaikus var strādāt arī citur algotu darbu vai arī pats (manā gadījumā) sniegt floristikas pakalpojumus un būt arī stādu audzētājs? Paldies!

A
atbild:
15. aprīlī, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja strādā algotu darbu, paralēli var reģistrēt saimniecisko darbību, maksāt pašnodarbinātā nodokļus. Nav obligāti jādibina sava SIA vai zemnieka saimniecība. Saimnieciskās darbības veicējam jāreģistrējas Valsts ieņēmumu dienestā. Informācija par to, kas jādara, kādi nodokļi jāmaksā, atrodama VID mājaslapā.

Gan pašnodarbinātā persona, gan individuālais komersants (IK) atbild ar visu savu mantu.

Ja vēlaties nopietni pievērsties saimnieciskajai darbībai, būtu ieteicams apmeklēt kādu no Valsts ieņēmumu dienesta bezmaksas semināriem. Tie regulāri notiek visā Latvijā, informācija atrodama VID mājaslapā.