TĒMA: Nodokļi

Bērniem un mazbērniem no dāvinājuma nodoklis nav jāmaksā

J
jautā:
01. martā, 2019
Agnese

Labdien! Vēlējos uzzināt par nodokļiem. Mana vecmāte pārdod zemi un vēlas naudu dāvināt saviem bērniem un mazbērniem. Summa uz katru pārsniedz 30 000 eiro. Cik būs jāmaksā nodokļos bērniem un mazbērniem par dāvinājumu?

A
atbild:
04. martā, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ar iedzīvotāju ienākuma nodokli neapliek dāvanas no fiziskajām personām, ja dāvinātāju ar nodokļa maksātāju saista laulība vai radniecība līdz trešajai pakāpei Civillikuma izpratnē. Tātad no ienākuma, kas ir tuvu radinieku dāvinājums (arī no mātes, vecāsmātes saņemtais), nodoklis nav jāmaksā. Tā kā dāvinājums pārsniegs 4000 eiro, tas katram saņēmējam būs jādeklarē, iesniedzot nākamajā gadā ienākumu deklarāciju un norādot dāvinājuma summu kā neapliekamo ienākumu.

Savukārt no ienākuma, kas gūts, pārdodot nekustamo īpašumu, var būt jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis. Informācija par to ir Valsts ieņēmumu dienesta mājaslapā.