Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Vai pārvaldnieks jāinformē par uzņēmējdarbības veikšanu dzīvoklī

J
jautā:
07. februārī, 2019
Andris

Vai dzīvojamās mājas dzīvokļa īpašniekam ir pienākums informēt mājas pārvaldnieku par uzņēmējdarbības reģistrēšanu un veikšanu savā dzīvoklī? Kāds normatīvais akts to nosaka?

A
atbild:
11. februārī, 2019
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Artūrs Lielgalvis, zvērināts advokāts

Tik viennozīmīgi nav iespējams atbildēt uz šo jautājumu, jo nav skaidrs, vai tikai juridiskā adrese ir reģistrēta, vai arī tur notiek nopietna darbība. Faktiski būtu jāmaina statuss no dzīvojamās telpas uz komercplatību, tādā gadījumā par šādu faktu ir jāinformē. Ja uzņēmējdarbība ir saistīta ar lielu cilvēku plūsmu, tad, iespējams, būtu apspriežams jautājums par papildu izdevumiem. Tādēļ viennozīmīgi uz šo jautājumu nav iespējams atbildēt, jo nepieciešams zināt papildu informāciju un apstākļus.