Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Vienīgā īpašuma pārdošanas ienākuma ieguldīšana funkcionāli līdzīgā īpašumā

J
jautā:
06. februārī, 2019
Jekaterina

Labdien! Ja nekustamais īpašums Latvijā, kas piederēja citas Eiropas valsts pilsonim, tika pārdots pēc trim gadiem, vai 20% ienākuma nodokli Latvijai būtu jāmaksā, ja gada laikā ir iegādāts līdzīgs īpašums ne Latvijā? Tika pārdots saistībā ar pārcelšanos atpakaļ uz savu dzimteni.

A
atbild:
12. martā, 2019
Valsts ieņēmumu dienests
Kristīne Augstkalne-Jaunbērziņa, sabiedrisko attiecību speciāliste

Ja Latvijas rezidents vai Latvijas nerezidents, kas ir citas Eiropas Savienības dalībvalsts vai Eiropas Ekonomikas zonas valsts rezidents, pārdod savu vienīgo zemesgrāmatā reģistrēto īpašumu trīs gadu laikā pēc tā iegādes, tad gūtais ienākums ir ar nodokli neapliekams gadījumā, ja viss ienākums tiek ieguldīts funkcionāli līdzīgā nekustamā īpašumā 12 mēnešu laikā pēc vai pirms īpašuma pārdošanas. Ieguldījums var tikt veikts arī citā valstī, ne tikai Latvijā.