Ja atņemta autovadītāja apliecība, var braukt tikai ar velosipēdu

J
jautā:
06. februārī, 2019
Gintars

Ja personai atņemta B kategorijas autovadītāja apliecība par 1 promili, vai ir iespēja kārtot un saņemt mopēda tiesības?

A
atbild:
15. februārī, 2019
Linda Balode
LV portāls

Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa (LAPK) 309. pants paredz, ka transportlīdzekļa vadītājam ir pienākums 10 dienu laikā no lēmuma paziņošanas dienas nodot nederīgo vadītāja apliecību Ceļu satiksmes drošības direkcijai, Valsts tehniskās uzraudzības aģentūrai vai VP. Turklāt minētajā pantā noteikts, ka, izpildot lēmumu par transportlīdzekļu vadīšanas tiesību atņemšanu, izņem visu transportlīdzekļu kategoriju vadītāja apliecības, izņemot velosipēda vadītāja apliecību. Tas nozīmē: ja, piemēram, atņemtas B kategorijas vadīšanas tiesības, persona ceļu satiksmē var piedalīties tikai ar velosipēdu (ar nosacījumu, ka personai ir velosipēda vadītāja apliecība), proti, arī ar mopēdu braukt nevar.

Ar kādu sodu jārēķinās, braucot pie stūres bez tiesībām, lasiet LV portāla publikācijā.