Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Par muitas jautājumiem var pieteikties VID konsultācijai

J
jautā:
03. janvārī, 2019
Lauris

Kādi nodokļi un citi maksājumi jāmaksā, ja vēlos importēt lauksaimniecības tehniku no Krievijas? Un kā es varu pierādīt pirkšanas cenu, no kuras aprēķinās PVN?

A
atbild:
08. janvārī, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Lai no trešās valsts, tostarp Krievijas, importētās preces būtu brīvā apritē Eiropas Savienībā, iegūstot ES preču statusu, tās jāpiesaka muitas procedūrai – laišana brīvā apgrozībā – un jāsamaksā ES un nacionālajos normatīvajos aktos noteiktie muitas maksājumi – ievedmuitas nodoklis un PVN.

Informācija par muitas procedūrām atrodama Valsts ieņēmumu dienesta mājaslapā.

Ja esat nolēmis uzsākt šādu biznesu, kādas procedūras jānokārto, deklarācijas jāiesniedz, kādi maksājumi un kādā apmērā jāveic, jānoskaidro Valsts ieņēmumu dienestā. VID nodokļu maksātājiem piedāvā arī iespēju pieteikties padziļinātai konsultācijai, tostarp par muitas jautājumiem.