Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Ģimene

Vai laulāto kopīpašuma daļu varēs mantot bērni

J
jautā:
14. decembrī, 2018
Inta

Laulības laikā par abu laulāto mantu ir iegādāts dzīvoklis, bet noformēts uz vīra vārda. Laulātajiem nav kopīgu bērnu. Vai pēc sievas nāves šo kopīpašuma daļu varēs mantot sievas bērni?

A
atbild:
31. janvārī, 2019
Latvijas notārs
Sandra Jakušenoka, zvērināta notāre

Ja vīrs ir miris pirms sievas, tad sieva mantos no vīra un sievas nāves gadījumā tālāk mantos sievas bērni. Savukārt, ja sieva ir mirusi pirms vīra, tad sievas bērni vīra nāves gadījumā nemantos, jo nav savas mātes vīra asinsradinieki. Lai sievas bērni varētu mantot no savas mātes vīra, tad vīram jāpadomā par testamenta taisīšanu par labu sievas bērniem. Jāņem gan vērā: ja vīram ir pašam savi bērni, tad vīra bērniem ir tiesības pieprasīt savu neatņemamo daļu – pusi no tās daļas vērtības, ko saņemtu saskaņā ar likumu, ja testamenta nebūtu.