Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Lai attālināti veiktu notariālās darbības, personai ir jābūt derīgam e-parakstam

J
jautā:
11. oktobrī, 2023
Ieva

Labdien! Vai ir iespējams izmantot Smart ID, lai attālināti noslēgtu dāvinājuma līgumu? Jautāju, jo e-paraksta man nav un Smart ID bija derīgs e-paraksta vietā, kad pieteicos mantojumam.

A
atbild:
06. novembrī, 2023
Latvijas Zvērinātu notāru padome
Agnese Stalberte Švarca, zvērināta notāre

Lai attālināti veiktu notariālās darbības, personai ir jābūt derīgam e-parakstam. Ir iespējami vairāki e-paraksta rīki: e-paraksts eID kartē (personas apliecībā), e-paraksts “Mobile” lietotnē un Smart ID “Qualified lietotne.