Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pirmsskola

Valsts standarti bērnu galdu augstumam

J
jautā:
13. decembrī, 2018
Agnese

Kur varētu iepazīties ar Latvijas valsts standartiem (LVS) noteiktajam bērnu (2–6 gadi) galdu augstumam?

A
atbild:
02. janvārī, 2019

Tie ir divi Veselības ministrijas izstrādāti noteikumi.

Vieni no tiem – MK noteikumi Nr. 610 “Higiēnas prasības vispārējās pamatizglītības, vispārējās vidējās izglītības un profesionālās izglītības iestādēm” (bērni no 5 gadu vecuma uzsāk obligāto sagatavošanos pamatizglītības ieguvei).

Savukārt MK noteikumi Nr. 890 “Higiēnas prasības bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējiem un izglītības iestādēm, kas īsteno pirmsskolas izglītības programmu” nosaka higiēnas prasības valsts un pašvaldību iestādēm, juridiskajām vai fiziskajām personām, kuras sniedz bērnu uzraudzības pakalpojumu ārpus bērna dzīvesvietas, un izglītības iestādēm, kas īsteno pirmsskolas izglītības programmu.