Laulāto mantiskās attiecības

J
jautā:
03. decembrī, 2018
Dinija

Labdien! Mēs ar vīru laulības laikā nopirkām dzīvokli ar izpirkuma tiesībām. Par dzīvokli četri gadi vēl jāmaksā. Dzīvoklis ir uz vīra vārda. Sakiet, lūdzu, kas notiek ar dzīvokli laulības šķiršanas gadījumā, vai tas tiek dalīts uz pusēm? Paldies!

A
atbild:
21. decembrī, 2018

Saskaņā ar Civillikuma 89. pantu: “Viss, ko laulības laikā laulātie iegūst kopīgi vai viens no viņiem, bet ar abu laulāto līdzekļiem vai ar otra laulātā darbības palīdzību, ir abu laulāto kopīga manta; šaubu gadījumā jāpieņem, ka šī manta pieder abiem līdzīgās daļās.”

Tādējādi laulības šķiršanas gadījumā iegādātā manta (dzīvoklis) būtu abu laulāto kopmanta. Puses vienojas par kopmantas sadali vai prasa to darīt tiesai.

Bez šaubām, ir jāvērtē arī tas, vai šis dzīvoklis nav iegādāts kā Jūsu vīra atsevišķā manta par viņa personīgajiem līdzekļiem.