Kam pienākas papildatvaļinājums par bērnu

J
jautā:
08. novembrī, 2018
Mārtiņš

Vai man pienākas Darba likumā noteiktais papildatvaļinājums par apgādībā esošiem bērniem līdz 14 gadu vecumam, ja manas sievas bērni ir reģistrēti manā nodokļu grāmatiņā kā apgādājamie (bērnu bioloģiskais tēvs ir miris, adopcija nav nokārtota)?

A
atbild:
12. novembrī, 2018
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likumā noteiktā papildatvaļinājuma par bērnu kontekstā runa nav par apgādībā esošiem bērniem, bet par vecāku faktiskajiem bērniem, kuru esamību vecāks apliecina ar ierakstu savā pasē vai uzrādot bērna dzimšanas apliecību. Tāpat uz šo papildatvaļinājumu var pretendēt darbinieks, kas ir bērna aizbildnis vai adoptētājs, vai audžuvecāks uz līguma pamata.

Ja sievas bērni ir reģistrēti Jūsu algas nodokļu grāmatiņā kā apgādājamie, tad par tiem darba devējs Jums piemēro nodokļu atvieglojumu. Papildatvaļinājumu par šiem bērniem, ja neesat aizbildnis vai adoptētājs, vai audžuvecāks uz līguma pamata, ievērojot tiesisko regulējumu, darba devējs diemžēl Jums piešķirt nav tiesīgs.