Labdien! Piespriests izciest 5 diennaktis Valsts policijā. Tā kā atrados ārzemēs, nezināju, ka esmu izsludināts meklēšanā. Atbraucu un tiku aizturēts, bet sliktas veselības dēļ tajā pašā dienā tiku nogādāts slimnīcā, kur pavadīju diennakti, un nākamajā dienā tiku palaists mājās turpināt ārstēšanos mājas režīmā. Slimnīcā policijas darbiniekiem uzrakstīju paskaidrojumu, ka esmu informēts, ka esmu meklēšanā izsludināta persona, un policijas darbinieki mani, izsludinātu meklēšanā, atstāja slimnīcā.
Tika sastādīts protokols par aizturēšanu. APK 318. pants nosaka, ka administratīvās aizturēšanas laiku ieskaita administratīvā soda izciešanas termiņā. Cik ilgi un kas ir administratīvās aizturēšanas laiks?
Ir pagājuši 3 mēneši no aizturēšanas brīža, un neesmu saņēmis no policijas nevienu oficiālu dokumentu, ka administratīvās aizturēšanas laiks ir beidzies, līdz ar to var izsecināt, ka administratīvās aizturēšanas laiks ir ieskaitāms administratīvā soda izciešanas laikā un sods ir izciests?
Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa (LAPK) 253. pants nosaka, ka par administratīvo aizturēšanu sastāda protokolu, kurā norāda tā noformēšanas laiku un vietu, protokola sastādītāja amatu, uzvārdu, vārdu, kā arī ziņas par aizturēto personu, aizturēšanas laiku un motīvus. Protokolu paraksta amatpersona, kas to sastādījusi, un aizturētais.
Savukārt LAPK 255. pants paredz, ka administratīvā kārtā aizturēt personu, kuru tur aizdomās par administratīvā pārkāpuma izdarīšanu, drīkst ne ilgāk kā uz četrām stundām. Proti, administratīvās aizturēšanas laiku skaita no brīža, kad konkrēto personu aiztur (šo laiku ieraksta protokolā), līdz brīdim, kad persona pamet izolatoru. Proti, laiku, ko pavadījāt slimnīcā un mājās, neieskaita administratīvās aizturēšanas laikā. Tas nozīmē, ka no piespriestajām 5 diennaktīm atņems tikai to laiku, ko pavadījāt izolatorā no brīža, kad tikāt aizturēts, un kas nevar būt ilgāks par četrām stundām.
LAPK 317. pants paredz, ka lēmumu par administratīvo arestu izpilda pēc tam, kad beidzies termiņš tā pārsūdzēšanai apelācijas kārtībā un lēmums nav pārsūdzēts, vai arī ir stājies spēkā apelācijas instances tiesas nolēmums. Ja apelācijas instances tiesas nolēmumu paziņo saīsinātā formā un pilnu nolēmumu sagatavo vēlāk, administratīvo arestu izpilda pēc nolēmuma paziņošanas saīsinātā formā. Lēmumu par administratīvo arestu izpilda divu gadu laikā no lēmuma par administratīvo arestu nodošanas izpildei.
Ja divu gadu laikā no lēmuma par administratīvo arestu nodošanas izpildei persona nav izcietusi noteikto sodu, iestājas noilgums.
Personai, kam piemērots administratīvais arests, pēc sprieduma stāšanās likumīgā spēkā ir jāierodas policijā un jāizcieš sods. Pretējā gadījumā pastāv risks, ka soda izciešanai personu var nogādāt piespiedu kārtā (Jūsu gadījumā atkārtoti), līdz ar to ļoti nepiemērotā laikā.
Tas nozīmē, ka aresta izpildei cilvēks var pieteikties, zināmā mērā to saskaņojot ar soda izciešanai izdevīgāko laiku. Administratīvo arestu personas izcieš īslaicīgās aizturēšanas vietās, kas nereti mēdz būt pārpildītas, tādēļ soda izciešanas laiku vēlams saskaņot ar policiju.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 250 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!