Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Finanses

Kontam jābūt deklarētam VID

J
jautā:
11. septembrī, 2019
Olegs

Ja Latvijas bankas atsakās atvērt kontu ārzemniekam piederošai juridiskai personai, kas reģistrēta Latvijā, vai šī Latvijas firma var izmantot ārzemju bankas kontu kā savu vienīgo kontu?

A
atbild:
03. oktobrī, 2019
Valsts ieņēmumu dienests
Evita Teice-Mamaja, Sabiedrisko attiecību daļas galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste

Tā kā no uzdotā jautājuma nevar secināt, par kādu normatīvo aktu ir uzdots jautājums, sniedzam teorētiska rakstura atbildi. Norādām – ja vien konkrētā tiesību normā nav noteikts pretējais, tad privātpersona var izmantot ārzemju bankas kontu kā savu vienīgo kontu. Vēršam uzmanību, ka arī šādam kontam normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā ir jābūt deklarētam Valsts ieņēmumu dienestā.

Ja nepieciešama VID konsultācija, sazināties var telefoniski 67120000 vai sūtot savu jautājumu EDS.