E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 15402
Lasīšanai: 3 minūtes

Piešķirtā invaliditāte nav pamats personas atbrīvošanai no administratīvā soda

J
jautā:
03. oktobrī, 2018
Aigars

Labdien! Interesējos par šādas situācijas tiesisko pusi. Pilsonim tiesa piesprieda šī gada sākumā administratīvo arestu – 10 diennaktis, kuras vēl nav izciestas. Nesen šai personai piešķīra 2. invaliditātes grupu. Jautājums – vai viņam ir jādodas joprojām izciest šo piespriesto arestu? Dzirdēts, ka 2. grupas invalīdiem šāds sods vairs nav saistošs. Paldies!

A
atbild:
04. oktobrī, 2018
Linda Balode
LV portāls

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpuma kodeksa 19. pantu pie administratīvās atbildības nav saucama persona, kas prettiesiskas darbības vai bezdarbības laikā atradusies nepieskaitāmības stāvoklī, tas ir, nav varējusi apzināties savu darbību vai to vadīt hroniskas gara slimības, pārejošu gara darbības traucējumu, plānprātības vai citāda slimīga stāvokļa dēļ.

Tātad saskaņā ar likumu darba nespēja, gultas režīms slimības laikā vai piešķirtā invaliditāte nav pamats personas atbrīvošanai no administratīvā soda, tostarp arī no aresta izciešanas, – šie apstākļi neiespaido lēmuma izpildi par administratīvo arestu.

Personai, kam piemērots administratīvais arests, pēc sprieduma stāšanās likumīgā spēkā ir jāierodas policijā un jāizcieš sods. Pretējā gadījumā pastāv risks, ka soda izciešanai personu var nogādāt piespiedu kārtā, līdz ar to ļoti nepiemērotā laikā.

LAPK 317. pants nosaka lēmuma par administratīvo arestu izpildes termiņus: “Lēmumu par administratīvo arestu izpilda pēc tam, kad beidzies termiņš tā pārsūdzēšanai apelācijas kārtībā un lēmums nav pārsūdzēts, vai arī ir stājies spēkā apelācijas instances tiesas nolēmums. Ja apelācijas instances tiesa nolēmumu paziņo saīsinātā formā un pilnu nolēmumu sastāda vēlāk, administratīvo arestu izpilda pēc nolēmuma paziņošanas saīsinātā formā. Lēmumu par administratīvo arestu izpilda divu gadu laikā no lēmuma par administratīvo arestu nodošanas izpildei.”

Ja divu gadu laikā no lēmuma par administratīvo arestu nodošanas izpildei persona nav izcietusi noteikto sodu, iestājas noilgums.

Tas nozīmē, ka aresta izpildei cilvēks var pieteikties, zināmā mērā to saskaņojot ar soda izciešanai izdevīgāko laiku. Administratīvo arestu personas izcieš īslaicīgās aizturēšanas vietās, kas nereti mēdz būt pārpildītas, tādēļ soda izciešanas laiku vēlams saskaņot ar policiju.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU