Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Nepilsoņiem militārā dienesta periodu ieskaitīšana apdrošināšanas stāžā atšķiras

J
jautā:
12. septembrī, 2018
Viktors

Labdien! Esmu dzimis Latvijā, nepilsonis. 1981. gadā iesaukts PSRS Bruņotajos spēkos virsnieku sastāvā militārajā dienestā uz 2 gadiem pēc augstskolas (RPI) beigšanas. Manā apdrošināšanas stāžā tiek ieskaitīts šis obligātais militārais dienests Krievijas teritorijā?

A
atbild:
13. septembrī, 2018
Lidija Dārziņa
LV portāls

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem militārā dienesta periodu ieskaitīšana apdrošināšanas stāžā atšķiras. Līdz 1991. gadam apdrošināšanas stāžu pensijai Latvijas nepilsoņiem veido obligātais aktīvais militārais dienests PSRS Bruņotajos spēkos, ja dienesta vieta bijusi Latvijas teritorijā.

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) mājaslapā ir atrodama informācija par periodiem, kas veido apdrošināšanas stāžu.

Tiesības uz pensiju, izskatot visus iesniegtos dokumentus, nosaka VSAA, kurā varat arī lūgt skaidrojumu par pensijas stāžā ieskaitāmajiem periodiem.