Labdien! Paskaidrojiet, lūdzu, kādēļ likums paredz, ka speciālajiem pedagogiem klasē ir četri bērni, divi speciālie pedagogi un viens aprūpes darbinieks? Kādi faktori un kritēriji ir pamats un iemesls šādam speciālo pedagogu noslogojumam? Kādēļ speciālajiem pedagogiem likums paredz piemaksas līdz 15 procentiem mēnesī par slodzi? Kas ir iemesls tam, ka speciālajam pedagogam stunda ir 30 minūtes? Ko nodrošina un dod šis likums, priekš kam? Kādēļ pedagogiem klasē var būt 20 pat 30 bērnu, bet speciālajā skolā tikai četri bērni klasē?
Lūdzu, sniedziet atbildi ne tikai, ka tāds ir likums, bet kāda ir jēga, faktori un kritēriji, kas nosaka šādu likumu par slodzi, bērnu skaitu klasē, kā arī piemaksu pie darba algas nepieciešamību un pamatojumu.
Runājot par speciālās izglītības pedagogu slodzi, atalgojumu un bērnu ar speciālām vajadzībām skaitu klasēs, vispirms svarīgi uzsvērt, ka saskaņā ar Ministru kabineta 2011. gada 10. maija noteikumiem Nr. 354 “Noteikumi par pedagogu profesiju un amatu sarakstu” ir divi pedagogu amati:
Bērnu skaits vienā klasē (apvienojot ne vairāk kā divu dažādu klašu bērnus ar ne vairāk kā diviem traucējumu veidiem, izņemot speciālās pamatizglītības programmu bērnus ar smagiem vai vairākiem smagiem attīstības traucējumiem) speciālās pamatizglītības un speciālās vidējās izglītības programmas īstenošanai nepārsniedz:
Nelielais bērnu skaits (ne vairāk par sešiem bērniem ar smagiem garīgās attīstības traucējumiem vai vairākiem smagiem attīstības traucējumiem) noteikts tādēļ, ka mācību procesa organizēšana un vadīšana bērniem ar šādiem traucējumiem ir ļoti sarežģīta un smaga. Tāpēc noteikumi paredz arī piemaksu 15% apmērā speciālās izglītības skolotājiem, kas strādā ar bērniem ar smagiem garīgās attīstības traucējumiem vai vairākiem smagiem attīstības traucējumiem.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!