Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Veselība

Vai var pasūtīt kanabidiolu saturošu produktu, kas satur THC

J
jautā:
03. augustā, 2018
Janis

Labdien! Vai ir atļauts pasūtīt uz Latviju kanabidiolu (CBD) saturošu produktu? Produkts sastāv no CBD 10–13%, THC <1%. Cik zināms, Eiropas Savienībā atļautajam THC saturam ir jābūt zem 1%. Kā arī pēc pieejamās informācijas zināms, ka šos produktus var tirgot Eiropas Savienībā. Saite uz produktu: http://www.greeners.ch/en/Flowers/Blue%2BDream%2BCBD.htm.

A
atbild:
29. augustā, 2018
Edīte Brikmane
LV portāls
Zāļu valsts aģentūra
Dita Okmane, Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

THC ir iekļauts Latvijā kontrolējamo narkotisko vielu, psihotropo vielu un prekursoru II sarakstā, kas nozīmē, ka tās ir ļoti bīstamas narkotiskās vielas un tām pielīdzinātās psihotropās vielas, kuras atļauts izmantot medicīniskiem un zinātniskiem mērķiem. Neatkarīgi no THC procentuālā satura viela ir pakļauta kontrolei. Produktam ir jābūt arī kvalitātes sertifikātam, kas apliecina THC saturu.