Transportlīdzekļu vadīšanas liegums

J
jautā:
02. jūlijā, 2018
Valdis

Anglijā bija vadīšanas liegums uz gadu! Vai Latvijā varu turpināt braukt?

A
atbild:
04. jūlijā, 2018
Linda Balode
LV portāls

Latvijā nevar turpināt braukt, ja ir uzlikts transportlīdzekļu vadīšanas liegums Anglijā.

Citu valstu atbildīgās iestādes par transportlīdzekļiem un to vadītājiem, līdzīgi kā Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD), sūta informāciju par uzliktajiem liegumiem. Līdz ar to Anglijā uzliktais liegums vadīt automašīnu automātiski nonāk CSDD Transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistrā. Proti, tas nozīmē, ka, policijai fiksējot šādu personu ceļu satiksmē, attiecīgā persona Latvijā brauc bez vadītāja apliecības.

Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 149.4 pants nosaka, ka “par transportlīdzekļa vadīšanu, ja:

  1. nav transportlīdzekļu vadīšanas tiesību (transportlīdzekļu vadīšanas tiesības noteiktā kārtībā nav iegūtas vai ir atņemtas);
  2. ir spēkā transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums, kas piemērots pārkāpumu uzskaites punktu sistēmas ietvaros,

uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 280 līdz 430 eiro”.