Lasīšanai: 1 minūte

Kad var saņemt atvaļinājuma naudu

J
jautā:
05. jūnijā, 2018
Jana

Sveiki! Ja algas diena iekrīt atvaļinājumā, vai var iesniegumā rakstīt, ka vēlos atvaļinājuma naudu pie nākamā mēneša algas? Piemēram, atvaļinājumā dodos jūnijā, bet lai atvaļinājuma naudu skaita jūlijā.

A
atbild:
08. jūnijā, 2018
Zaida Kalniņa
LV portāls

Atvaļinājuma naudas izmaksu Darba likumā regulē 69. panta ceturtā daļa. Ir noteikts, ka darba devējs samaksu par atvaļinājuma laiku un darba samaksu par laiku, kas nostrādāts līdz atvaļinājumam, darbiniekam izmaksā ne vēlāk kā vienu dienu pirms atvaļinājuma.

Pēc darbinieka rakstveida pieprasījuma samaksu par atvaļinājuma laiku un darba samaksu par laiku, kas nostrādāts līdz atvaļinājumam, var izmaksāt citā laikā, bet ne vēlāk kā nākamajā darba samaksas izmaksas dienā.

Tātad, ja vēlaties atvaļinājuma naudu pietaupīt, Jums pirms atvaļinājuma ir jāuzraksta darba devējam iesniegums, kurā lūdzat atvaļinājuma naudu izmaksāt nākamajā darba samaksas izmaksas reizē pēc atgriešanās no atvaļinājuma.