E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 14573
Lasīšanai: 2 minūtes
TĒMA: Mājoklis
6
6

Dzīvokļu īpašnieku kopība ir tiesīga izlemt ikvienu jautājumu

J
jautā:
04. jūnijā, 2018
Ludmila

Kā rīkoties, ja apsaimniekošanas kompānija naktīs dzīvojamā teritorijā laiž tikai ar iedzīvotājiem izsniegtajām kartēm, bet operatīvo transportu nelaiž – piemēram, ātrā palīdzība, ugunsdzēsēji vai taksometrs ir jāsagaida pie barjeras ar savu karti? Vai tas nepārkāpj ugunsdrošības noteikumus un cilvēka dzīvību – ne visi kritiskā situācijā būs spējīgi iziet no dzīvokļa, iet un sagaidīt ātros?

A
atbild:
31. jūlijā, 2018
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Jānis Muižnieks, zvērināts advokāts

Saskaņā ar Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likuma 1. panta 5. punktu pārvaldnieks ir pilngadīga un rīcībspējīga fiziskā vai juridiskā persona, kas uz pārvaldīšanas līguma pamata veic dzīvojamās mājas īpašnieka uzdotās pārvaldīšanas darbības. Atbilstoši minētā likuma 10. panta 2. daļas noteikumiem dzīvokļu īpašnieki pārvaldīšanas līgumu slēdz saskaņā ar dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumu, kas pieņemts Dzīvokļa īpašuma likumā noteiktajā kārtībā.

Savukārt Dzīvokļa īpašuma likums kopumā, t.sk. 16. pants, nosaka, ka dzīvokļu īpašnieku kopība ir tiesīga izlemt ikvienu jautājumu, kas attiecas uz kopīpašumā esošo daļu, atsevišķu vai visu dzīvojamās mājas pārvaldīšanas darbību uzdošanu pārvaldniekam un to atsaukšanu. Tātad Jums būtu nepieciešams noskaidrot, vai ar apsaimniekošanas kompāniju noslēgtajā apsaimniekošanas līgumā ir vai nav paredzētas šādas apsaimniekošanas kompānijas darbības.

Papildus jānorāda, ka no jautājuma formulējuma īsti nav skaidrs, vai tas tā reāli notiek, vai tikai teorētiski. Jāpieņem, ka apsaimniekošanas kompānijas un tā darbinieku rīcību nosaka veselais saprāts. Pamatojoties uz veselo saprātu, šķiet, būtu mazticama situācija, ka apsaimniekošanas kompānijas darbinieks “atļautos” neielaist teritorijā operatīvo transportu – policiju, ugunsdzēsējus vai ātro medicīnisko palīdzību.

Labs saturs
6
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU