Atvaļinājuma kompensācijas aprēķins

J
jautā:
22. maijā, 2018
Olegs

Sveicināti!
Izbeidzu darba tiesiskās attiecības ar darba devēju. Nostrādāts vairāk kā gads. Atvaļinājums netika izmantots. Pēdējā mēnesī nostrādātas 11 dienas. Ja darba alga sešos mēnešos ir X, stundu skaits – Y un nostrādāto dienu ir Z. Kā pēc šiem dotajiem aprēķina neizmantotā atvaļinājuma naudiņu?
Paldies!

A
atbild:
30. maijā, 2018
Zaida Kalniņa
LV portāls

Atvaļinājuma naudas aprēķinam izmanto vidējās izpeļņas aprēķina principu, ko nosaka Darba likuma 75. pants.

Kompensācijas aprēķins nav tik vienkāršs, un izveidot no Jūsu dotajiem apzīmējumiem formulu situācijā, kad darba attiecības pārtrauktas nepilnā mēnesī, nav iespējams. Aprēķiniem parasti tiek izmantotas grāmatvedības programmas.

Vispār gadā ir tiesības uz 20 apmaksātām atvaļinājuma dienām. Tiek pieņemts, ka viens darba attiecību mēnesis dod tiesības uz 1,67 atvaļinājuma dienām. Lai noteiktu, cik apmaksājamu (kompensējamu) atvaļinājuma dienu pienākas par nostrādāto laika periodu, ja tiek pārtrauktas darba attiecības, grāmatvedībā izmanto koeficientu 1,67, ko reizina ar nostrādāto mēnešu skaitu.

Ja Jums ir precīzi zināmas izmaksātās summas, tad provizoriskam aprēķinam varat izmantot vidējās izpeļņas aprēķina kalkulatoru.