Lasīšanai: 1 minūte

Vai zemes nomnieks drīkst nocirst ķiršus

J
jautā:
08. aprīlī, 2018
Ilgonis

Lūdzu izskaidrot: ar zemes īpašnieci ir noslēgts nomas līgums par lauksaimnieciskās zemes gabala nomu. Zemes gabalā aug četri augļu koki (saldie ķirši) 15–20 gadu vecumā, bet man nepatīk ķirši un koki traucē skatu no loga. Lūdzu izskaidrot, vai es drīkstu kokus nocirst bez iznomātājas piekrišanas, jo šobrīd viņa atrodas kaut kur ārzemēs?

A
atbild:
10. aprīlī, 2018
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Jānis Muižnieks, zvērināts advokāts

Uz zemes augošie augļu koki ir zemes īpašnieces īpašums. Tātad cita persona, tostarp zemes nomnieks, nav tiesīga nocirst augļu kokus bez īpašnieces piekrišanas neatkarīgi no tā, ka zemes īpašniece atrodas ārpus Latvijas.