AMATU KONKURSI
LASĪT VĒLĀK ( 3 )
E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 13326
Lasīšanai: 2 minūtes

Administratīvā aresta noilgums iestājas pēc 2 gadiem

J
jautā:
04. decembrī, 2017
Janeks

Vai APK 149-15 arestam ir noilgums? Ir pagājuši vairāk nekā 2 gadi, bet no policijas neesmu saņēmis nekādu uzaicinājumu vai zvanu pie durvīm.

A
atbild:
06. decembrī, 2017
Linda Balode
LV portāls

Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 317. pants paredz, ka “lēmumu par administratīvo arestu izpilda pēc tam, kad beidzies termiņš tā pārsūdzēšanai apelācijas kārtībā un lēmums nav pārsūdzēts, vai arī ir stājies spēkā apelācijas instances tiesas nolēmums. Ja apelācijas instances tiesa nolēmumu paziņo saīsinātā formā un pilnu nolēmumu sastāda vēlāk, administratīvo arestu izpilda pēc nolēmuma paziņošanas saīsinātā formā. Lēmumu par administratīvo arestu izpilda divu gadu laikā no lēmuma par administratīvo arestu nodošanas izpildei”.

Valsts policija norāda, ka, “tiklīdz policija no tiesas saņem lēmumu par konkrētās personas administratīvā aresta izpildi, tā sazinās ar šo personu un no tās pieņem paskaidrojumu, kurā persona norāda konkrētu laiku, kad ieradīsies uz soda izpildi. Tās personas, kuras labprātīgi neierodas pašu norādītajā laikā un apzināti no šī soda izciešanas izvairās, tiek uzmeklētas viņu dzīvesvietā, lai tās nekavējoties nogādātu uz izolatoru. Ja divu gadu laikā no lēmuma par administratīvo arestu nodošanas izpildei persona nav izcietusi noteikto sodu, iestājas noilgums”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 15 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas