TĒMA: Pirmsskola

Pedagoga privātprakses uzsākšana

J
jautā:
09. augustā, 2012
Daiga Vilcāne

Sakiet, lūdzu - ja es vēlos atvērt radošo bērnu studiju un vadīt bērnu (līdz 5 gadiem) kreatīvās nodarbības, kuras saistītas ar zīmēšanu, aplikācijām, trauku apgleznošanu utt. - vai man ir jābūt atbilstošai izglītībai pedagoģijā?

A
atbild:
10. augustā, 2012
Izglītības un zinātnes ministrija
Aivars Opincāns, Izglītības departamenta speciālists

Ja vēlaties strādāt ar bērniem (arī pirmsskolas jaunākajā vecuma grupā), jāveido interešu izglītības pulciņš. Lai to darītu individuāli, ir jāsaņem pedagoga privātprakses sertifikāts, kuru var iegūt Izglītības kvalitātes valsts dienestā (IKVD).

Interešu izglītības pedagogam ir jābūt atbilstošas prasmes (šajā gadījumā - mākslas nozarē) apliecinošam dokumentam - diplomam par atbilstošu izglītību vai Latvijas Amatniecības kameras piešķirta kvalifikācija un sertifikāts par pedagoģijas pamatu apguvi, B kurss 72 stundu apjomā.

Lai iegūtu tiesības uzsākt pedagoga privātpraksi un saņemtu privātprakses uzsākšanas sertifikātu, fiziska persona Izglītības kvalitātes valsts dienestā iesniedz:

• iesniegumu par pedagoga privātprakses uzsākšanas sertifikāta izsniegšanu;
• izglītību un profesionālo kvalifikāciju apliecinošu dokumentu (ar pielikumiem) kopijas, uzrādot šo dokumentu oriģinālus;
• profesionālo pilnveidi apliecinošu dokumentu kopijas, uzrādot šo dokumentu oriģinālus;
• izglītības programmu vai mācību priekšmeta programmu vai kursa programmu, kuru pedagogs vēlas īstenot privātpraksē.

Fiziskai personai, kura plāno uzsākt pedagoga privātpraksi, jābūt rīcībspējīgai, ar tiesas nolēmumu nedrīkst būt ierobežotas vecāka tiesības un nedrīkst būt sodāmības par tīšu noziegumu.

Lēmums par sertifikāta izsniegšanu uz trijiem gadiem vai lēmums par sertifikāta izsniegšanas atteikumu tiek pieņemts mēneša laikā no iesnieguma un tam pievienoto dokumentu saņemšanas IKVD.

Vairāk informācijas IKVD mājaslapā šeit.