Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Pārdodot savu auto, nodoklis nav jāmaksā

J
jautā:
07. septembrī, 2017
Iveta

Labdien! Vai jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis, pārdodot vai dāvinot personīgo automašīnu, kas īpašumā ir nepilnu gadu?

A
atbild:
11. septembrī, 2017
Lidija Dārziņa
LV portāls

Fiziskās personas ienākumi no personīgās automašīnas pārdošanas ar iedzīvotāju ienākuma nodokli nav apliekami.

Ja saņemtā neapliekamā ienākumu summa pārsniedz 4000 eiro, tā ir jādeklarē kā neapliekamie ienākumi, nākamajā gadā iesniedzot Valsts ieņēmumu dienestā gada ienākumu deklarāciju.

Dāvinājums arī nav apliekams ar nodokli, taču tas var būt jāmaksā dāvinājuma saņēmējam. Dāvanas no fiziskajām personām ir ar nodokli neapliekams ienākums, ja dāvinātāju ar dāvanas saņēmēju saista laulība vai radniecība līdz trešajai pakāpei Civillikuma izpratnē. Taču, ja dāvināts svešam cilvēkam, viņam ar nodokli nav apliekams tikai ienākums (dāvanas vērtība) līdz 1425 eiro taksācijas gada laikā.