Kā pareizi uzrakstīt iesniegumu tiesu izpildītājam, ka apņemos maksāt parādu katru mēnesi noteiktu summu?
Civilprocesa likuma 552.panta pirmā daļa paredz, ka parādnieks sniedz paskaidrojumus par savu mantisko stāvokli un darbavietu, vienlaikus informējot par summām, uz kurām nevar vērst piedziņu (Civilprocesa likuma 596.pants).
Pamatojoties uz minēto, parādniekam savā iesniegumā jānorāda ne tikai naudas summas apmērs, ko viņš ir gatavs katru mēnesi labprātīgi maksāt, bet arī sava darba vieta un citi ienākumi un manta, kas viņam pieder. Tāpat viņam jānorāda tādas summas, uz kurām zvērināts tiesu izpildītājs nevar vērst piedziņu, piemēram, sociālais pabalsts vai sociālās palīdzības pabalsts, ko viņš saņem.
Iesniegums sagatavojams brīvā formā latviešu valodā, iesniegumā norādot gan izpildu lietas numuru, kurā viņš ir parādnieks, gan iesnieguma datumu. Iesniegums saskaņā ar Iesniegumu likumu ir jāparaksta.
Vienlaikus jānorāda, ka zvērināts tiesu izpildītājs izpilda tiesas nolēmumus pēc piedzinēja pieteikuma un piedzinēja norādījumiem. Zvērinātam tiesu izpildītājam ir saistoši piedzinēja norādījumi attiecībā uz piedzenamo parāda apmēru, ja parādu vēlas piedzīt mazākā apmērā, nekā norādīts izpildu dokumentā, piemērojamiem piespiedu izpildes līdzekļiem, vienlaikus nepārkāpjot tiesību normas. Līdz ar to vēlams, lai parādnieks saņemtu piekrišanu no piedzinēja par naudas summas apmēru, ko ik mēnesi plāno samaksāt zvērinātam tiesu izpildītājam. Pretējā gadījumā var izveidoties situācija, ka piedzinējs nepiekrīt naudas summas apmēram, ko parādnieks ir gatavs ik mēnesi maksāt, un zvērinātam tiesu izpildītājam iesniegumā izteiktais lūgums jānoraida.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!