AMATU KONKURSI
LASĪT VĒLĀK ( 3 )
E-KONSULTĀCIJAS
>
visas-atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 12463
Lasīšanai: 2 minūtes

Apmācību veic Latvijas Profesionālo autoskolu federācija

J
jautā:
27. jūlijā, 2017
Jēkabs

Labdien! Sakiet, kādi ir priekšnosacījumi, lai kļūtu par B kategorijas praktiskās braukšanas instruktoru? Kādām iemaņām, kursiem, izglītībai jābūt?

A
atbild:
31. jūlijā, 2017
Elīna Gulbe
LV portāls

Ministru kabineta noteikumu Nr. 358 “Noteikumi par transportlīdzekļu vadītāju apmācību un transportlīdzekļu vadītāju apmācības programmām” 18. punkts paredz, ka braukšanu ir tiesīgs mācīt braukšanas apmācības instruktors, kuram ir atbilstoša kvalifikācija un attiecīgās kategorijas transportlīdzekļu vadītāja stāžs vismaz trīs gadi. Tāpat noteikumi nosaka, ka personai jābūt vismaz 24 gadus vecai un ieguvušai vismaz 1. līmeņa profesionālo augstāko (koledžas) izglītību.

Lai iegūtu instruktora kvalifikāciju, personai jākārto:

  • teorētiskais eksāmens, kas ietver jautājumus par programmu “Ceļu satiksmi reglamentējošie normatīvie akti un ceļu satiksmes drošība" un praktiskās pedagoģijas jautājumus;
  • eksāmens braukšanas apmācībā.

Braukšanas instruktorus apmāca, kā arī kvalifikācijas iegūšanas eksāmenu pieņem CSDD. Sīkāku informāciju (par iespējamo apmācības sākumu, pierakstīšanos grupās, apmācības kursu izmaksām) var saņemt Latvijas Profesionālo autoskolu federācijā, kura veic attiecīgās apmācības, tālrunis: 26322578.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 51 jautājumu. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
NOVĒRTĒ PĀRMAIŅAS